سبد خرید

شناخت قطعات سینی کابل

‌افراد زیادی هستند که در زندگی روزمره، بارها و به دفعات مکرر با کابل‌های برق سروکار داشته و امورات خود را از این طریق می‌گذرانند. در هر حالتی، سیم‌ها و کابل‌ها بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل داده و تاثیر بسیار زیادی بر روی بخش‌های مختلف آن خواهند گذاشت.
کسب اطلاعات درباره بخش‌های مختلف یک سیستم الکتریکی، به خصوص شناخت قطعات سینی کابل، می‌تواند به ما در تعمیر و نگهداری از آن‌ها کمک رسانی کند. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به کسب اطلاعات در این باره علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مطالعه ادامه این مقاله، به اهداف خود دست پیدا کنید. هدف ما در این مقاله، بررسی سینی کابل و معیارهای مختلف در هنگام انتخاب قطعات آن خواهد بود و همچنین برای خرید انواع سینی کابل میتوانید به فروشگاه لیام گستر مراجعه کنید.

سینی کابل چیست؟

برای شناخت قطعات سینی کابل، بهتر است تا ابتدا درباره ماهیت سینی کابل تحقیقات مناسبی را انجام داده و سپس در مراحل بعدی، به بررسی قطعات آن بپردازیم.
به مجموعه‌ای از تجهیزات و دستگاه‌های حمایتی در زمینه پشتیبانی از کابل، سینی کابل گفته می‌شود. این تجهیزات می‌توانند با یکدیگر ترکیب شده و بدین شکل، سبب ایجاد یک سازه مستحکم شوند. این سازه می‌تواند استحکام بسیار مناسبی را به کابل‌ها داده و از سمت دیگر، سبب حفظ امنیت آن‌ها شود.  در این سیستم می‌توان تمامی قطعات کوچک و بزرگ را به بهترین شکل ممکن قرار داد.
هر چه شناخت قطعات سینی کابل در افراد بیشتر باشد و سیستم این سینی از جزئیات بهتری برخوردار باشد؛ سینی کابل می‌تواند امنیت کابل‌ها را به شکل بهتری حفظ نموده و عمر کابل‌های شما به این شکل، افزایش می‌یابد. در هنگام پیاده سازی سینی کابل، باید به جایگاه هر قطعه و هر سیم دقت بسیار بالایی داشته باشیم و با قرار دادن هر قطعه در مکان مشخص شده، از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آوریم.

معیار انتخاب قطعات سینی کابل

برای انتخاب بهترین قطعات در زمینه سینی کابل، ابتدا باید کارکرد هر قطعه را به خوبی شناخته و سپس قطعاتی را انتخاب نماییم که بهترین کارکرد را در مقایسه با هدف نهایی ما داشته باشند. در ادامه به بررسی برخی از قطعات مختلف سینی کابل خواهیم پرداخت؛ قطعاتی که هر کدام با حضور در سیستم می‌توانند وظیفه خاصی را انجام داده و سبب عملکرد صحیح سینی کابل شوند.

 • زانویی سینی کابل: در مواقعی ممکن است نیاز به تغییر مسیر در کابل‌ها داشته باشیم؛ برای انجام این کار استفاده از زانویی بهترین و سرراست‌ترین راه ممکن خواهد بود. زانویی‌های مختلفی در بازار وجود داشته که اغلب 45 یا 90 درجه هستند.
  در هنگام خرید زانویی باید به استحکام آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم؛ زیرا سینی کابل از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و شما نمی‌توانید به راحتی آن‌ها را خم نمایید. در زمینه شناخت قطعات سینی کابل، بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشیم که از زانویی می‌توان برای محافظ از کابل‌ها نیز استفاده نمود.
 • نردبان کابل: نردبان کابل نیز یکی دیگر از قطعات مورد استفاده در سینی کابل است که از آن برای رساندن کابل‌های مختلف به صورت عمودی استفاده می‌شود. از نردبان کابل می‌توان برای مدیریت کابل‌ها استفاده نمود و پایه‌هایی که در این وسیله وجود دارند، به ما در عبور دادن سیم کمک رسانی خواهند کرد.
  اگر در سینی کابل از سیم‌های عمودی زیادی استفاده می‌کنید؛ شما ناچار به استفاده از نردبان کابل بوده و باید این وسیله را در سیستم خود قرار دهید.
 • ساپورت سینی کابل: اغلب افرادی که در زمینه سینی کابل فعالیت دارند، نام این قطعه را شنیده و شاید حتی بارها از آن استفاده کرده باشند. این وسیله برای محافظت از سینی ساخته شده و با استفاده از آن می‌توان سینی را به دیوار یا بخش‌های مختلف یک بنا نصب نمود. شما می‌توانید بسته به نیاز خود از ساپورت‌های دیواری یا سقفی استفاده کنید. لازم به ذکر است که این ساپورت‌ها در انواع ثابت و متحرک نیز تولید می‌شوند.
  نکات مهمی که در هنگان خرید ساپورت سینی کابل باید به آن‌ها دقت کنید عبارتند از سایز سینی، نوع ساپورت مورد نیاز و ویژگی‌های بنای مد نظر.
 • سه راهی سینی کابل: شناخت قطعات سینی کابل بدون در نظر گرفتن سه راهی، هیچگاه کامل نخواهد شد. از سه راهی برای انشعاب گرفتن از سیم‌ها و کابل‌های مختلف استفاده می‌شود و به وسیله این دستگاه، می‌توان انشعاب‌های مختلفی را در یک سینی کابل ایجاد نمود.
  اگر قصد خرید سینی کابل را دارید، بهتر است تا نسبت به خرید آن وسواس زیادی به خرج داده و تا حد ممکن به جنس خود دقت کنید؛ زیرا انتخاب سه راهی ضعیف و یا معیوب، می‌تواند سبب بروز مشکلاتی مانند اتصالی کردن سیم‌ها شود.

قطعات بسیار پرشمار دیگری نیز در زمینه سینی کابل وجود دارند که برای خرید هر کدام، باید به نکاتی خاص دقت کرده و اینگونه نسبت به خرید بهترین گونه از هر محصول، اطمینان خاطر پیدا کنید.

قیمت قطعات سینی کابل

زمانی که در شناخت قطعات سینی کابل به نقطه مشخصی رسیده و موفق شدیم تا نسخه‌های مختلف این قطعات را از یکدیگر تشخیص دهیم، زمان آن فرا می‌رسد تا نسبت به قیمت آن‌ها اطلاعات کسب کنیم و بتوانیم بهترین قطعات را با کمترین قیمت ممکن، خریداری کنیم.
قطعات سینی کابل می‌توانند بر اساس نوع و کیفیت، قیمت‌های بسیار متفاوتی داشته باشند. هر بخش از سینی کابل، به شکلی جداگانه قیمت‌ گذاری می‌شود؛ به عنوان مثال شما می‌توانید زانویی سینی کابل را بر اساس سایز و اندازه آن، با قیمت 40 الی 250 هزار تومان در بازار پیدا کنید. در نتیجه هر چه سایز سینی کابل شما بیشتر باشد، هزینه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
سه راهی سینی کابل نیز که یکی از مهم‌ترین و پر مصرف‌ترین قطعات در زمینه سینی کابل محسوب می‌شود را می‌توان با قیمت 40 هزار تومان در بازار مشاهده کرد. به طبع این وسیله نیز با افزایش اندازه، گران‌تر خواهد شد و شما مجبور هستید برای خرید نسخه بزرگ آن، مبلغ بیشتری را خرج کنید.

نتیجه گیری

شناخت قطعات سینی کابل می‌تواند مدیریت اقتصادی یک پروژه را بهبود داده و سبب ذخیره بیشتر بودجه شود. اگر با توجه به نکات گفته شده، همچنان نسبت به خرید قطعه مورد نظر خود دو دل بوده و نمی‌دانید به چه شکل باید آن قطعات را خریداری کنید؛ بهترین راه برای شما مشورت کردن با افراد خبره و ماهر در این زمینه خواهد بود.
شما می‌توانید با یافتن مشاوری خوب برای خود، کیفیت سینی کابل خود را نیز بهبود داده و بهترین نوع ممکن را برای خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب