سبد خرید

استاندارد سینی کابل

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تجهیزاتی که برای هدایت بهتر سیم و کابل‌ها در صنایع مختلف استفاده می‌شود و بهره‌گیری از آن موجب یکسان‌سازی و فرم‌دهی انواع سیم و کابل می‌شود، سینی کابل است. این وسیله نقش پر رنگی را در سیستم کابل کشی ساختمان‌ها داشته و از ایجاد مشکلات خطرناک از جمله اتصالی سیم‌ها و برق‌گرفتگی افراد جلوگیری کرده و دسترسی ساده‌تر به سیم و کابل را فراهم می‌کنند. برای اینکه بتوانید بهترین نوع این تجهیزات را خریداری کنید در ابتدا باید به استاندارد سینی قابل‌توجه کرده که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد سینی کابل و نردبان کابل در اختیار شما قرار می‌دهیم و همچنین برای دریافت مشاوره میتوانید با کارشناسان لیام گستر در تماس باشید.

جهت استفاده از فرصت مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین محصول با کارشناسان لیام گستر در ارتباط باشید.

تماس با لیام گستر

کاربرد سینی کابل استاندارد

سینی کابل دارای کاربردهای مهم و گسترده‌ای است، از این تجهیزات برای هدایت و نگهداری بهتر کابل‌های برق جهت ایجاد ارتباط، کنترل و توزیع مناسب برق استفاده می‌شود. به‌نوعی می‌توانیم این تجهیزات را جایگزین مناسب برای سیستم‌های لوله‌کشی برق یا سیم‌کشی باز در نظر بگیریم که نقش مهمی در مدیریت و هدایت بهتر کابل‌ها در ساخت‌وسازهای صنعتی و تجاری دارند.

به‌طورکلی می‌توانیم سینی کابل را یک سیستم ساختاری سخت معرفی کنیم که از آن برای بستن کابل‌ها، نگهداری بهتر و افزایش ایمنی آنها استفاده می‌شود. درصورتی‌که هنگام کابل کشی از سینی کابل استفاده نشود، این کار سبب ایجاد مشکلات خطرناک برای افراد یا کاهش ایمنی سیم و کابل‌ها می‌شود و مسیر هدایت کابل را به‌خوبی مشخص نمی‌کند. بسیاری از مهندسین پس از درنظرگرفتن استاندارد سینی کابل، از این محصولات به دلیل داشتن قیمت مناسب و اقتصادی و کاربرد مفید، استفاده می‌کنند.

متریال به کار رفته در سینی کابل استاندارد

موضوع مهمی که باید در مورد استاندارد سینی کابل بررسی شود، متریال‌های به کار رفته در ساخت این محصولات است. در ادامه مهم‌ترین متریال‌هایی که جهت تولید و ساخت سینی کابل مورداستفاده قرار می‌گیرند را معرفی می‌کنیم:

۱. فولاد ضدزنگ

سینی کابل‌هایی با جنس فولاد ضدزنگ گزینه مناسبی برای مکان‌هایی با میزان حرارت بالا، مواد شیمیایی زیاد و حرارت بالا هستند. در این سینی‌ها فولاد به‌وسیله کروم پوشانده شده و همین لایه‌نازک سبب افزایش مقاومت فولاد در برابر ورود اکسیژن و خوردگی آن می‌شود.

۲. فولاد گالوانیزه

در این نوع سینی‌های کابل یک‌لایه آهن روی سطح فولاد قرار گرفته و از این طریق از خوردگی فلز فولاد توسط رطوبت و اسید و بازها جلوگیری می‌کند. معمولاً از سینی‌هایی با متریال فولاد گالوانیزه برای محیط‌هایی با آب‌وهوای معتدل و خشک استفاده می‌شود. البته سینی‌های کابل گالوانیزه در دو نوع گالوانیزه‌ی سردوگرم تولید می‌شوند که مدل‌های گالوانیزه گرم به‌خاطر برخورداری از لایه ضخیم‌تر گالوانیزه، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت داشته و برای محیط‌های خارجی و با رطوبت نسبی نیز مناسب هستند.

۳. آلومینیوم

درصورتی‌که می‌خواهید سینی کابل‌ها را در محیطی قرار دهید که میزان اکسایش و فرسایش در آن زیاد است، می‌توانید از متریال آلومینیوم استفاده کنید. به طور معمول آلومینیوم یک فلز مقاوم، سبک و قابل‌انعطاف است که می‌تواند در برابر خوردگی از خود استحکام بالایی نشان دهد. آلومینیوم به دلیل به‌وجودآوردن یک‌لایه اکسیدی محافظ و ضخیم روی خود می‌تواند از تاثیر مواد اسیدی و بازی و رطوبت زیاد در امان باشد.

۴. پلاستیک تقویت شده

در محیط‌هایی که نیاز به سینی کابل‌هایی با عایق برقی و مقاومت حرارتی و شیمیایی زیاد است، می‌توان از این متریال استفاده کرد. این متریال‌ها دارای استحکام فراوان و وزن کمی هستند. همچنین برای نقاطی که رطوبت هوا زیاد است، سینی‌های کابل پلاستیکی، کاربرد دارند.

متریال به کار رفته در سینی کابل استاندارد

نحوه انتخاب سینی کابل استاندارد

از جمله موضوعات بسیار مهمی که اهمیت دارد توجه به استاندارد سینی کابل و درنظرگرفتن نحوه انتخاب این محصولات است. در زمان خرید این تجهیزات باید معیارهای مختلفی را در نظر داشته باشید. برای مثال شرایط محیطی را در نظر گرفته و بر اساس وضعیت آب‌وهوایی شهر خود که شرجی است یا آب‌وهوای خشکی دارد، محصول مناسبی را انتخاب کنید. سهولت نصب از دیگر موارد مهم و اساسی به‌حساب می‌آید که شما هنگام خرید انواع سینی کابل باید به آن‌ها توجه نمایید.

علاوه بر این، بر اساس وضعیت و شرایط آب‌وهوایی یا نوع نیاز خود باید متریال مناسب را انتخاب کنید که این موضوع از موارد ضروری به‌حساب می‌آید و تمامی خریداران باید آن را در اولویت قرار دهند. سینی کابل علاوه بر جنس، انواع مختلفی از دیدگاه ابعاد و نوع ساختار نظیر مشبک یا توری دارد. هنگام خرید این تجهیزات باید در نظر داشته باشید که از سینی کابل در تمامی محیط‌های روباز و سرپوشیده استفاده می‌شود. توجه داشته باشید قبل از خرید باید از ضخامت، کیفیت ساخت، استحکام و جنس این لوازم اطمینان پیدا کرده و مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین نوع آنها را تهیه نمایید.

ویژگی سینی کابل استاندارد

در کنار اهمیت استاندارد سینی کابل، ویژگی این تجهیزات ایمنی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه مهم‌ترین ویژگی سینی کابل را که بهتر است قبل از خرید از آن اطلاع داشته باشید به شما معرفی می‌کنیم:

داشتن حفره‌های منظم

در سینی کابل استاندارد باید حفره‌های منظمی وجود داشته باشد تا علاوه بر قرارگیری سیم و کابل با استاندارد بالا، هوا نیز به‌خوبی جریان پیدا کند و از افزایش دمای آنها و ایجاد آتش‌سوزی یا اتصالی جلوگیری کند. در حال حاضر انواع سینی کابل با قالب‌گیری‌های مختلف ساخته و وارد بازار شدند که شما باید نوع مناسب آنها را بر اساس نیاز خود تهیه کنید.

داشتن ابعاد و اندازه مناسب

به دلیل اینکه برای ساختمان‌های مختلف انواع سیم و کابل با ابعاد و اندازه متنوع استفاده می‌شود، باید سینی‌های کابل با اندازه و ابعاد مختلفی تولید شوند تا افراد بتوانند بر اساس نیاز و متراژ ساختمان موردنظر آنها را خریداری کنند.

داشتن ضخامت مناسب

برای اینکه سینی و کابل بتواند حجم زیاد و وزن بالایی از انواع سیم و کابل را ساپورت کند باید دارای ضخامت مناسب باشد. اگر ضخامت این تجهیزات کم باشد سبب می‌شود هنگامی که حجم زیادی از کابل را درون آن قرار دادیم در مقابل آن مقاومت نکرده و آسیب ببینید. در مقابل اگر ضخامت آنها زیاد باشد باعث افزایش دمای بیش از حد کابل‌ها شده و خطرات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به همراه می‌آورد. پس هنگام خرید این محصولات، استاندارد سینی کابل را از نظر ضخامت در نظر بگیرید.

داشتن متریال مناسب

امروز از متریال‌های مختلفی برای تولید این تجهیزات استفاده می‌شود. به همین دلیل شما هنگام خرید انواع سینی کابل و اتصالات آن باید این تجهیزات را بر اساس شرایط محیطی موردنظر و محل زندگی خود خریداری کنید، زیرا هر کدام از این متریال‌ها مقاومت مخصوص به خود را در برابر رطوبت دارند.

ویژگی سینی کابل استاندارد

نوع ورق استفاده شده در سینی کابل استاندارد

برای تولید سینی کابل از ورق‌هایی با جنس‌های مختلف استفاده می‌شود که در ادامه این قسمت شما را با آنها آشنا می‌کنیم:

۱. ورق روغنی

ورق روغنی که با نام نورد سرد نیز شناخته می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار است. این ورق‌ها به ‌وسیله تکنولوژی نورد سرد تولید شده که در ابتدا ضخامت زیادی داشته و سپس به ورق‌هایی با ضخامت کمتر تبدیل می‌شوند. این ورق‌ها کاربردهای فراوانی برای تولید سینی کابل دارند و جزء مستحکم‌ترین و مرغوب‌ترین نوع ورق‌ها به‌حساب می‌آیند.

۲. ورق سیاه

ورق سیاه یا نورد گرم دارای دو نوع معمولی و صنعتی است که هر کدام دارای استانداردهای خاص خود هستند و از آنها نیز برای تولید سینی کابل استفاده می‌شود. این تجهیزات نیز از ضخامت مناسب، کیفیت بالا و استاندارد ساخت فراوان برخوردار بوده و میزان خریدوفروش آن برای تولید سینی‌های کابل زیاد است.

۳. ورق گالوانیزه

درصورتی‌که استاندارد سینی کابل برای شما اهمیت دارد می‌توانید از ورق‌های گالوانیزه استفاده کنید. این ورق‌ها زمانی که آهن با فلز روی پوشانده شوند تولید می‌شوند و اگر در سطح آن‌ها شکستگی ایجاد شود، باز هم دچار خوردگی نمی‌شوند.

در نظر داشته باشید هر کدام از ورق‌های نام‌برده‌شده دارای کیفیت، ویژگی، استحکام و ماندگاری خاص خود هستند که شما می‌توانید از آنها برای نگهداری و پشتیبانی بهتر سیم و کابل‌های داخلی ساختمان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استاندارد سینی کابل
فهرست مطالب